Bültenimize Abone Olun

En son haberler ve özel duyurulardan haberdar olmak için abone olun

Tarih:

Çin, kendi bankalarından ipotek boykotları ekonomiyi tehdit ettiği için gayrimenkul geliştiricilerini kurtarmalarını söyledi.

Diğer Başlıklar

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Çin Hükümeti kendi bankalarına, bitmemiş konut projelerini tamamlamalarına ve ekonomiye ciddi şekilde zarar vermekle tehdit eden büyüyen ipotek grevini önlemelerine yardımcı olmak için mücadele eden gayrimenkul geliştiricilerini kurtarmalarını söylendi. Plandan satın alınan tamamlanmamış dairelerde ipotek taksitlerine ayak uydurmayı reddetmek için bir araya gelen binlerce ev alıcısı, kredi verenleri nitelikli gayrimenkul projelerine kredi vermeye teşvik etme çabalarını hızlandırdı. Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu, resmi sektör gazetesine 17 Temmuz Pazar günü yaptığı açıklamada, bankaların, geliştiricilerin finansman ihtiyaçlarını makul olan yerlerde karşılaması gerektiğini söyledi. Problemlerin çözüleceğine dair teminat verdi.

https://www.theguardian.com/world/2022/jul/18/china-banks-told-to-bail-out-property-developers-as-mortgage-boycotts-threaten-economy

Bültenimize Abone Olun

En son haberler ve özel duyurulardan haberdar olmak için abone olun